logo
 Люстра на кухню: як вибрати – Статті BULB
000 18 May

Кажуть, що кухня - це серце будинку. Важко з цим не погодиться: тут ми готуємо їжу, насолоджуємося чашкою ранкової кави, обідаємо в колі сім'ї, зустрічаємо гостей і обговорюємо головні новини за день. І тому кухня в будинку повинна бути найкращою, комфортною і добре освітленою. Розберемося, як вибрати люстру на кухню, яка забезпечить і достатній рівень світла, і ефектно доповнить дизайн приміщення.

 


Вибір люстри - різноманітність стилів


Люстра на кухні - це головне джерело освітлення. Вона виконує чимало важливих функцій: висвітлює робочу зону, підкреслює особливості інтер'єру, служить прикрасою. Вибрати люстру при різноманітті вибору буває непросто. В першу чергу варто відштовхуватися від оформлення кухні:

 • Ефектний стиль модерн доповнить креативна люстра з сучасних матеріалів: оригінальні світильники, лаконічні підвіси, незвичайні форми і кольору.
 • Стриману класику підкреслять кришталеві моделі, елегантні люстри-свічки або світильник флористика.
 • Мінімалізм або хай-тек вимагає лаконічності і функціональності. Оформляючи приміщення в даному стилі, віддайте перевагу люстр з металевою обробкою, строгою геометрією форм.
 • Кухню з мотивами кантрі відмінно доповнить люстра з натурального дерева або каменю.Ідеальний варіант - моделі з натурального дерева, з канатним плетінням, лампи-ліхтарі.

Важливі технічні нюанси

Підбираючи освітлення на кухню, приділяйте увагу не тільки красою, але й функціональності:

 • Тип конструкції - підвісні люстри підходять для просторих кухонь з високими стелями. У невеликих кухоньках до 9 м краще віддати перевагу пристельовим моделям.
 • Потужність приладу освітлення - вибираючи люстру, уточніть цей параметр. Для комфортного освітлення в кухні необхідна потужність лампи розжарювання повинна становити 15 Вт на 1 кв.м, світлодіодної лампи - 3 Вт на 1 кв.м.
 • Матеріал - якщо Ви не постійний відвідувач закусочних, то напевно готуєте дома. А процес приготування їжі завжди супроводжується запахами, парою і кіптявою. Потрібно враховувати, що люстру доведеться часто мити, а тому моделі з текстилю, паперу та кришталю навряд чи підійдуть. Практичний вибирати скляні люстри, моделі з пластику і металу.
 • Джерело світла - на кухні ми проводимо чимало часу, тому для економії енергії бажано купити світильник з економічними лампами.

 

Люстри на кухню: особливості розміщення

Вибравши люстру, виникає наступне питання: як її правильно розмістити? При монтажі враховуйте планування кухні:

 • На кухні невеликої площі люстру вішають по центру стелі. Потужності приладу досить, щоб освітити кожен куточок кімнати.
 • У кухні, поєднаної з вітальні бажано використовувати дві люстри: одну над робочою зоною і ще одну над обіднім столом.
 • Якщо приміщення обладнане барною стійкою, дизайнери рекомендують прикрашати її світильниками підвісами.
 • Хороший варіант для кухні - люстра з регулюванням потужності і різними режимами освітлення. Такий прилад не тільки економить електроенергію, а й підсвічує необхідну зону в залежності від поставлених завдань.

Зверніть також увагу на ціну люстри, країну виробника і якість деталей. На українському ринку добре зарекомендували себе люстри з Польщі, Італії, Швеції та Чехії. Інтернет-магазин Bulb пропонує великий асортимент якісних і сучасних моделей за вигідними цінами.